Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik okresu od roku po odchudzaniu

Witam serdecznie. Od około roku nie mam okresu. Zapewne jest to wynik odchudzania. Na początku kiedy pojawiły sie problemy z regularnością zgłosiłam sie najpierw do pani ginekolog, która zleciła mi jakieś preparaty ziołowe na uregulowanie okresu. Jednak nie było żadnego rezultatu. Wraz z postępującym odchudzaniem okres zanikł całkowicie, po czym udałam sie na kolejną wizytę u gine. Podczas której pani poleciła wizytę u psychiatry. Czy nie ma żadnego innego rozwiązania? Możliwości leków?
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Brak miesiączki jak najbardziej może być wynikiem radykalnego odchudzania. Niestety nie napisała Pani ile Pani aktualnie waży. Jeśli jednak Pani masa ciała jest za niska, zaburzenia miesiączkowania nie ustąpią nawet przy pomocy leków! Jeśli ginekolog sugeruje wizytę u lekarza psychiatry, warto to rozważyć.

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam,

niedobór tkanki tłuszczowej może wpływać na brak okresu. Proszę wykonać analizę składu ciała w pobliskim gabinecie i w razie potrzeby zastosować odpowiednią dietę.

Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy