Zanik okresu podczas odchudzania

Czy jeśli w czasie odchudzania dojdzie do zaniku okresu, to trzeba odpuścić dietę?

Przede wszystkim należy skontaktować się z lekarzem ginekologiem, by określił przyczyny zaniku miesiączki. Z pewnością zleci on badania, proszę koniecznie powiadomić lekarza, iż stosuje Pani dietę odchudzającą. Jeśli lekarz uzna, że przyczyną jest zła dieta, zbyt niedoborowa, należy porzucić dalsze jej stosowanie i stosować żywienie, które zapewni odpowiednią podaż składników odżywczych, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.