Kozieradka a zaburzenie miesiączki

Mam problemy z regularnością okresu przez niską wagę, chciałam dowiedzieć się czy preparaty z kozieradką, polecane przy zaburzeniach miesiączkowania i tysiącach innych problemów mogą pomóc? Czy to zioło, które jest teraz tak popularne ma w ogóle jakieś realne działanie? Z góry dziękuję za odpowiedź :)
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Stosowanie preparatów ziołowych nie pomoże Pani w regulacji okresu. Jedynym sposobem jest powrót do prawidłowej masy ciała, najczęściej miesiączki powracją przy masie około 50 kg. W przypadku intensywnego odchudzania dochodzi do zahamowanie czynności wydzielniczej  podwzgórza, którego efektem są zaburzenia hormonów płciowych. W związku z tym zalecam Pani wizytę u ginekologa.