Krwawienie trzy dni przed miesiączką

Mam 16 lat. Niedawno zaczęłam współżyć (5 miesięcy temu). Wraz z parterem zabezpieczaliśmy się prezerwatywami i żadna nie pękła ani nic podobnego, ale przed miesiączką, dokładnie 3 dni przed, wystąpiły u mnie krwawienia. Dodam też, że miesiączkę dostałam na czas i wszystko było w porządku tak jak zawsze, ale martwi mnie to krwawienie. Czym mogło być spowodowane?

Witam! Opisane krwawienie określa się mianem krwawienia śródcyklicznego. Takie krwawienia mogą mieć wiele przyczyn m.in. zmiany hormonalne lub zmiany organiczne np. nadżerka. W opisanej sytuacji aby odpowiedzieć dokładnie na postawione pytanie, konieczne jest badanie ginekologiczne oraz ewentualne badania dodatkowe m.in. USG dopochwowe. W związku z tym wskazana jest konsultacja ginekologiczna. W tej chwili nie można dokładnie określić przyczyny. Zachęcam do wizyty u ginekologa. Pozdrawiam serdecznie!