Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych

Od ponad roku stosuję tabletki antykoncepcyjne, mam 18 lat. Miesiączki zawsze były regularne. Tym razem dostałam miesiączkę po 2 tygodniach od jej ostatniego wystąpienia (wczoraj). Co się dzieje? Ostatnie współżycie miało miejsce ok. 10 dni temu.

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Naturalne metody unikania ciąży

Witam serdecznie! Krwawienia w trakcie przyjmowania tabletek nie budzą naszego niepokoju wyłącznie w pierwszych miesiącach ich stosowania. Pani przyjmuje je jednak od roku, a zatem wystąpienie plamienia powinno zostać zgłoszone ginekologowi prowadzącemu. Przyczyn plamień międzymiesiączkowych może być wiele. Najczęstsze to zaburzenia hormonalne, nadżerki, polipy, uszkodzenia mechaniczne po stosunku, rzadziej endometrioza. Ustalenie właściwej możliwe jest jednak wyłącznie po przeprowadzeniu badania ginekologicznego, dlatego zachęcam do umówienia się na wizytę kontrolną do swojego lekarza prowadzącego. Przed wizytą warto wykonać kontrolny test ciążowy, którego wiarygodny wynik można uzyskać 14 dni po ostatnim ryzykownym zbliżeniu. Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy