Brązowe plamienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam, biorę tabletki od 5 miesięcy (naraya plus). Jestem w 14 dniu blistra, chciałam zapytać czy brazowe plamienie może być oznaką osłabienia działania, ew. owulacji (przed wczoraj miałam śluz przypominający płodny)? Czy stosunek (odbył się 12 dnia blistra) jest niezabezpieczony? Czy jest możliwość że to plamienie to wynik mechanicznie uszkodzenia (czuję pewien dyskomfort od wczoraj)? Bardzo proszę o odpowiedź
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Plamienia śródcykliczne są najczęstszym działaniem niepożądanym doustnej antykoncepcji. Nie świadczą oczywiście o tym, że nastąpiła owulacja czy obniżenia działania pigułek. Jeśli były przyjmowane regularnie nie ma powodów do niepokoju. Oczywiście plamienie może wynikać również z uszkodzenia mechanicznego.