Przedłużające się krwawienie z dróg rodnych u młodej matki

Witam, mam córkę, niedługo skończy 3 latka i od tego czasu mam implanta. Okres z początku nie był regularny i nie jest do dziś, ale przez ostatnie 2 tygodnie mam okres i przestał lecieć, tylko 2 dni i ponownie zaczęło lecieć. Nie wiem jaka to przyczyna, zawsze miałam okres tylko 4 lub 5 dni, nigdy tak długo. Co jest?

Witam serdecznie! Przedłużające się krwawienie z dróg rodnych jest objawem patologicznym, wymagającym konsultacji ginekologicznej. Niestety bez badania ginekologicznego nie da się ustalić przyczyny występujących u Pani plamień międzymiesiączkowych. Z tego też powodu zachęcam do jak najszybszej wizyty u ginekologa. Przyczyn plamienia międzymiesiączkowego jest wiele i tak jak wspomniałam konieczne jest Pani dokładne zbadanie. Najczęściej spowodowane są one zaburzeniami hormonalnymi (być może stosowana metoda antykoncepcji nie jest już dla Pani wystarczająca, występowaniem nadżerki (głównie plamienia po zbliżeniu), polipa czy endometriozy. Pozdrawiam