Mam implant i pojawiła się czarna wydzielina z pochwy - co to oznacza?

Od 2 lat mam implant antykoncepcyjny i nie powinnam mieć okresu, ale od miesiąca co kilka dni pojawiła się prawie czarna wydzielina z pochwy i lekki ból podbrzusza. Nie wiem co to może być, jestem przerażona. Dodam, że w pracy czasem dźwigam 20 kg rzeczy. Może to ma też wpływ na to?

Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Czarna wydzielina z pochwy świadczy o resztkowym krwawieniu. Niestety bez badania ginekologicznego nie da się ustalić przyczyny występujących u Pani plamień międzymiesiączkowych. Z tego też powodu zachęcam do jak najszybszej wizyty u ginekologa.

Forsowny wysiłek nie powinien powodować krwawienia z dróg rodnych. Noszenie ciężkich przedmiotów częściej objawia się bólami kręgosłupa.

Przyczyn plamienia międzymiesiączkowego jest wiele i tak jak wspomniałam konieczne jest Pani dokładne zbadanie. Najczęściej jednak spowodowane jest zaburzeniami hormonalnymi (być może stosowana metoda antykoncepcji nie jest już dla Pani wystarczająca, występowaniem nadżerki (głównie plamienia po zbliżeniu), polipa czy endometriozy.

Pozdrawiam