Co oznacza brązowa wydzielina z pochwy?

Witam, mam brązową wydzielinę z pochwy o nieprzyjemnym zapachu. Biorę tabletki antykoncepcyjne, po półrocznej przerwie jest to pierwsze opakowanie, do tego brałam antybiotyk. Moja miesiączka powinna być 6 dni temu, a zamiast niej jest ta brzydka wydzielina już od tygodnia. Proszę o pomoc!

Witam serdecznie!

Jeśli dobrze rozumiem, opisywane plamienie pojawiło się dopiero w czasie 7dniowej przerwy. Jeśli tak, to najprawdopodobniej niepokojąca Panią wydzielina jest zmienioną miesiączką. W czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej obserwowana jest zmiana charakteru miesiączki (zwykle na bardziej skąpą). Nieznaczna ilość krwi zwykle wolniej spływa w dół dróg rodnych, a tym samym częściej ulega pełnemu utlenianiu, które objawia się zmianą barwy krwi na ciemniejszą.
Nieprzyjemny zapach może być związany z rozkładem krwi.
W obecnej sytuacji do ustalenia właściwej przyczyny opisywanych dolegliwości jest konsultacji ginekologiczna.
Pozdrawiam