Dlaczego mam tą brązową wydzielinę z pochwy?

Dzien dobry od tygodnia utrzymuje się u mnie brązowa wydzielina o bardzo nieprzyjemnym zapachu jakby zgniłych zmieniakow. I spory deykonfort w dolnej okolicy . innych objawów nie dostrzegam żadnej wysypki pieczenia czy bólu.. około 2 miesiące temu mialam robioną cytologie wyniki w porządku. Partner seksulany ten sam. O higienę intymna dbam odpowiednio. Niestety pracuje zaa grajica i nie mam jak udać się do ginekologa. Proszę o pomoc ponieważ ten smród jest nie do zniesienia. Zapach uwalnia się najbardziej przy stosunku co mogę zrobić w takiej sytuacji?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety w obecnej sytuacji konieczna jest wizyta u ginekologa. Proszę poszukać, być może w aktualnym miejscu Pani zamieszkania jest lekarz, który mógłby Panią przyjąć.

Brązowa wydzielina o nieprzyjemnym zapachu może być objawem choroby wenerycznej lub oznaką stanu zapalnego. Plamienia w środku cyklu pojawiać się mogą także w przypadku torbieli lub polipów.

Nieprzyjemny zapach z pochwy pojawia się w przypadku zakażenia wirusowego, bakteryjnego bądź grzybiczego. Rozpoznanie odbywa się jednak w gabinecie lekarskim i to lekarz decyduje o wdrożeniu odpowiedniego leczenia.

Temat ten został szerzej opisany w naszym artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.