Dlaczego pojawiło się krótkie krwawienie?

Mam 23 lata. Jestem w połowie 4. opakowania tabletek, więc nie jest to tydzień przerwy a pomimo tego dzisiaj rano wystąpiło u mnie krwawienie, było można powiedzieć dosyć obfite i trwało bardzo krótko, po chwili ustało. Uprawiałam stosunek przerywany 4 dni temu. 3 dni temu byłam chora, dostałam 2 zastrzyki. Mam pytanie, czym może być spowodowane to krótkie krwawienie?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Tabletki antykoncepcyjne mogą powodować działania niepożądane. Do takich działań należą krwawienia śródcykliczne. Gdyby podobne epizody pojawiły się ponownie konieczna będzie wizyta u ginekologa.
Zawsze w takich sytuacjach należy wykluczyć ciążę. Dlatego proponuję wykonanie testu ciążowego.
Pozdrawiam