Krwawienie w trakcie cytologii

Krwawienie podczas pobierania cytologii - mam 45 lat, żadnych nadżerek, problemów ze zdrowiem. Podczas wizyty u ginekologa lekarz nie mógł uchwycić szyjki macicy do pobrania wymazu - zaznaczam, że mam znaczne tyłozgięcie macicy - poczułam ból i ciepło, poleciało sporo krwi na podłogę i fotel. Lekarz bardzo się zdziwił, skąd to - stwierdził, że chyba uszkodził szyjkę albo macicę i że to przestanie krwawić na następny dzień. W swoim życiu miałam około 60 wizyt ginekologicznych i nigdy nic mnie takiego nie spotkało. Zaznaczam, że nie mam żadnych torbieli, mięśniaków, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych, miesiączki regularne - więc co tak naprawdę się wydarzyło?

Witam serdecznie!

Niestety niemożliwe jest ustalenie właściwej przyczyny krwawienia bez możliwości obejrzenia Pani szyjki. Podczas cytologii dochodzi do uszkodzenia nabłonka, dlatego stosunkowo często obserwowane są niewielkie plamienia. Z Pani opisu wynika, iż krwawienie było nasilone, dlatego można wysunąć podejrzenie większego urazu. Ze względu na rodzaj wykonywanego zabiegu należy wysunąć podejrzenie uszkodzenia szyjki. W obecnej sytuacji, jeżeli chciałaby Pani uzyskać obiektywną i pełną odpowiedź na Pani pytanie, powinna Pani umówić się na konsultację ginekologiczną, najlepiej do innego specjalisty. Lekarz, który będzie mógł obejrzeć szyjkę we wzierniku będzie mógł ocenić jej wygląd i ustalić przyczynę krwawienia.

Pozdrawiam