Krwawienie i brązowe plamienie po pierwszym stosunku seksualnym

Mam 16 lat i trzy dni temu miałam swój pierwszy raz. Po stosunku wystąpiło krwawienie, stosunek sprawiał mi ogromny ból, a nie byłam spięta, była to w pełni przemyślana decyzja. Dzisiaj rano zauważyłam krew na bieliźnie, zdziwiłam się gdyż okres powinien pojawić mi się dopiero za 10 dni, krwi było sporo, więc myślałam że może rzeczywiście to miesiączka, ale nie teraz już nie ma po tym ani śladu, jest jednak trwające od stosunku brązowe plamienie. Co to może być ? Czy to normalne ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Brązowe plamienie oraz krwawienie po pierwszym stosunku może być spowodowane przerwaniem błony dziewiczej. W przypadku utrudnionej penetracji mogło dojść do innego rodzaju uszkodzeń. Jeśli plamienie nie ustąpi w ciągu najbliższych dni to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.