Co może znaczyć to opóźnienie okresu o 10 dni?

Witam okres spóźnia mi się 10 dni . Do tego Plamiłam jasno brązowym śluzem a test ciążowy niegatywny co to może oznaczać.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

brak okresu oraz jasnobrązowa wydzielina mogą być oznaką zaburzeń hormonalnych, stanu zapalnego, a także mięśniaków macicy, polipów oraz torbieli na jajnikach.

Czasem zdarza się, że zamiast miesiączki kobieta zauważa brązowy śluz i wówczas sugeruje to zagnieżdżania zarodka w jamie macicy i nazywane jest plamieniem implantacyjnym. Taka sytuacja ma jednak miejsce między szóstym a dwunastym dniu od zapłodnienia.

Kluczowe w przypadku wykluczenia bądź potwierdzenia ciąży może być również sprawdzenie poziomu beta-HCG. Proszę je wykonać, a będzie miała Pani pewność, czy na pewno nie jest Pani w ciąży. Po wykluczeniu jej warto udać się do ginekologa w celu diagnostyki. Należy znaleźć przyczynę spóźniającego się okresu pomimo braku ciąży.

Szczegółowe informacje na ten temat znajdzie Pani w naszym artykule pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-zamiast-okresu-przyczyny-ciaza-bol-podbrzusza.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.