Czy po tym zbliżeniu w 30 dniu cyklu jest możliwość ciąży?

Witam. Mam duży problem. Uprawiałem seks z partnerka w 30 dniu jej cyklu. I moje pytanie brzmi czy może być w ciąży? Przy zakładaniu prezerwatywy na penisie był płyn zwany prejekukatem, i jest możliwości że go dotknąłem.. Mojej partnerce okres spuznia się już 10 dni a ja odchodzę od zmysłów. Proszę o pomoc

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

choć wiele zależy od średniej długości cyklu partnerki, to jednak jest mało prawdopodobne, by w 30. dniu cyklu doszło do zapłodnienia. Przede wszystkim konieczne jest ustalenie, czy spóźnianie się okresu ma charakter incydentalny, czy też Pańska partnerka ma długie bądź nieregularne cykle.

W takim wypadku przede wszystkim należy wykluczyć ciążę – która w rzeczywistości jest mało prawdopodobna w opisanym przez Pana przypadku – a następnie zwrócić się po pomoc do ginekologa.

Być może zainteresuje Pana ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-zajsc-w-ciaze-bez-wytrysku.

Prawidłowo cykl menstruacyjny nie powinien przekraczać 40. dni, jeśli jednak tak się dzieje, nie należy bagatelizować problemu. Najczęściej za spóźnianie się okresu odpowiedzialne są zaburzenia hormonalne – poczynając od niewielkich, spowodowanych takimi przyczynami, jak infekcja czy nawet stres, po zaburzenia czynnościowe czy choroby endokrynologiczne.

Zachęcam do lektury również tego materiału: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.