Czy może to być jakaś oznaka ciąży?

Dzien Dobry, 4 dni po miesiączkę kochalam sie z partnerem doszło do wytrysku ale panował nad tym i penis byl na zewnątrz, po jakiej chwili znów sie kochaliśmy. Od 3 dni zaczelam plamic . Czy to moze byc jakas oznaka ciąży?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

to zależy od wielu czynników – m.in. od tego, jakiej długości cykle Pani ma i czy wówczas miała Pani dni płodne. Również istotne jest, czy kolejny stosunek był bez zabezpieczenia – istnieje bowiem ryzyko przeniesienia plemników z poprzedniego wytrysku.

Plamienia mogą mieć wiele przyczyn. W zależności od tego, w którym momencie cyklu następują mogą wskazywać np. na niedomogę ciałka żółtego (inaczej niedomoga lutealna). Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/faza-lutealna.

Mogą też wskazywać na zaburzenia pracy narządu rodnego, infekcje intymne oraz na zapłodnienie. Wówczas mówi się o tzw. krwawieniu implantacyjnym. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Jeżeli Pani miesiączka się opóźnia, sugeruję wykonanie testu ciążowego, a niezależnie od tego – konsultacje u ginekologa. By móc postawić diagnozę, konieczne jest przeprowadzenie badania, w tym USG TV. Więcej o plamieniach śródcyklicznych w materiale dostępnym pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-przed-okresem-srodek-cyklu-antykoncepcja.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.