Czy jest możliwe, że owulacja się przesunęła?

Dzień dobry. 1 kwietnia odbyłam przerywany stosunek z partnerem, 3 kwietnia miałam owulację , a 4 kwietnia już wspozylismy do końca. Jestem 5 dni przed planowaną miesiączka (czyli 6/8 dni od stosunku). Dzisiaj wystąpiło u mnie ciemne plamienie, jakby brunatne. Myślałam, że miesiączka przyszła wcześniej, ponieważ czułam przy tym lekkie uczucie ciągnięcia w podbrzuszu. Na bieliźnie było kilka plam, nigdy wcześniej nie zdarzało mi się to przed okresem. W tym dniu wykonałam test i był negatywny. Stąd moje pytanie? Czy jest możliwość,ze owulacja się np przesunela (cykle mam 26-31 dni) ? I czy może test był zrobiony za wcześnie? Czy jednak to z powodu jakiejś infekcji lub na tle chorobowym? Pozdrawiam.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

plamienia acykliczne mogą mieć wiele przyczyn – wskazują na infekcje intymne, polipy czy mięśniaki macicy, zaburzenia hormonalne – w tym niedomogę ciałka żółtego, ale niekiedy są tzw. plamieniem implantacyjnym. Wówczas pojawiają się około 6-10 dni po stosunku i powstają wskutek przekrwienia śluzówki w trakcie implantacji zarodka.

Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-implantacyjne.

Z uwagi na to, że współżyła Pani w trakcie dni płodnych oraz owulacji i pojawiło się niepokojące plamienie, sugerowałabym ponowne zrobienie testu ciążowego lub, jeżeli ma Pani taką możliwość, proszę wykonać badanie laboratoryjne na obecność beta hCG. To badanie jest tak czułe, że wykrywa gonadotropinę kosmówkową w krwi już kilka dni po zapłodnieniu – pozwoli to na wykluczenie wątpliwości, czy doszło do przesunięcia owulacji.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.