Dlaczego objawy ciąży znikły?
Witam. Dzisiaj zaczął się u mnie 8tc . Parę dni temu ustąpiły mi nagle wszystkie objawy ciąży. Do lekarza ciężko się dostać. Zrobiłam w dniu dzisiejszym badanie BHCG i wyszło 100054,00 mlu/ml. Czy taki wynik jest prawidłowy?

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
objawy ciążowe to sprawa indywidualna. Nie występują one u każdej kobiety lub występują na różnych etapach ciąży. Zanik objawów ciążowych nie musi świadczyć o nieprawidłowościach, ale dobrze by było skonsultować się z lekarzem prowadzącym, aby sprawdził, czy wszystko jest w porządku.
Nie wiemy, jaki poziom gonadotropiny kosmówkowej miała Pani wcześniej. Jednakże wynik, który Pani podała wskazuje na 7-8 tydzień ciąży.
Niestety nie możemy powiedzieć nic więcej, dopóki nie zbada Panią lekarz. W takim przypadku badania są bowiem podstawą.
Normy hormonu beta-HCG można sprawdzić w artykule:
https://portal.abczdrowie.pl/hcg.