Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może znaczyć brak większych objawów wn5 tygodniu ciąży?

Jestem w 5 tygodniu ciąży i nie mam żadnych objawów oprócz braku miesiączki. Nie bolą mnie piersi i nie sa ani powiększone ani tkliwe. Czy to oznacza nisjoe hcg i ze ciaza sie nie rozwija? Do wizyty został tydzień a se, wzgl. na epidemie nie moge wykonac bety
KOBIETA, 30 LAT 11 miesięcy temu

Trójwymiarowe USG

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, niekoniecznie brak typowych objawów ciążowych musi wiązać się z jakimiś nieprawidłowościami – bywa, że niektórym kobietom dolegliwości ciążowe nie doskwierają w ogóle lub pojawiają się dużo później. Prawdą jest, że za charakterystyczne, osławione poranne mdłości odpowiada wysoki poziom gonadotropiny kosmówkowej, ale na tym etapie nie ma Pani powodu do stresu. Oczywiście można byłoby – dla Pani spokoju ducha – wykonać badanie w laboratorium na oznaczenie poziomu beta hCG, ale warto zaznaczyć, że brak tkliwości piersi, mdłości czy innych symptomów ciąży nie jest jednoznaczne z tym, że ciąża nie rozwija się prawidłowo. Tutaj, pod podobnym pytaniem, może Pani przeczytać odpowiedź naszego eksperta: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-ciaza-bez-objawow-zdarza-sie-czesto. Są również sytuacje, kiedy ciąża rozwija się prawidłowo, a kobieta nie ma dolegliwości ciążowych z powodu swoich schorzeń, takich jak np. zespół policystycznych jajników. W przypadku starszej ciąży przyczyną takiego stanu rzeczy może być również otyłość przyszłej mamy. Z kolei alarmujące powinno być nagłe zaniknięcie wspomnianych objawów ciążowych, jeśli wcześniej występowały. Więcej o ciąży bezobjawowej w tej infografice, zachęcam do lektury: https://parenting.pl/ciaza-bez-objawow-jak-to-mozliwe. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy