Czy ten ból piersi może być objawem wczesnej ciąży?

Witam. 14 dni temu zakończyłam miesiączkowanie, 4 dni temu zaczęły boleć mnie piersi czy jest możliwość aby to był tak wczesny objaw ciąży?Nie Stosuje antykoncepcji. Robiłam dwa testy dzień po dniu-oba negatywne

Redakcja abcZdrowie

Witam, nie napisała Pani, kiedy miał miejsce stosunek seksualny oraz czy niósł ze sobą ryzyko nieplanowanej ciąży. Pierwsze objawy ciążowe są zazwyczaj mało charakterystyczne, choć niektóre kobiety odczuwają je już po tygodniu od zapłodnienia, inne natomiast – dopiero około 4-6 tygodnia. Jednym z symptomów może być zwiększona tkliwość piersi, a także mdłości, spowodowane podwyższonym poziomem gonadotropiny kosmówkowej oraz huśtawki nastroju wywołane burzą hormonalną. Więcej na ten temat oraz inne możliwe objawy wczesnej ciąży w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jakie-objawy-pojawiaja-sie-w-pierwszych-dniach-ciazy. Nie sądzę jednak, żeby miała Pani powody do obaw – jeśli dwa testy ciążowe pokazują wynik negatywny, to ryzyko błędu jest właściwie zerowe. Dla pewności może Pani wykonać test z krwi na oznaczenie poziomu gonadotropiny kosmówkowej – być może to Panią uspokoi. Ból piersi najczęściej związany jest ze wzrostem progesteronu w drugiej połowie cyklu miesiączkowego – wówczas jest zupełnie naturalny i powinien minąć. Więcej o mastalgii, jej przyczynach oraz tym, kiedy staje się powodem do obaw w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.