Zapytaj lekarza

7 4 0 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten brak objawów ciąży jest nieprawidłowy?

Witam. Jestem w 16tyg i 4dni ciąży i martwię się bo od paru dni nie mam żadnych objawów ciążowych wogóle nie czuję ciąży. Na początku źle znosiłam ciążę. Czy mam powody do niepokoju?
KOBIETA, 37 LAT 6 miesięcy temu

Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zazwyczaj wraz z II trymestrem symptomy ciążowe przestają być tak dokuczliwe lub zmieniają postać – w miejsce mdłości, senności czy wahań nastrojów pojawiają się dolegliwości związane ze zmianami zachodzącymi w ciele (rosnący brzuch czy piersi, bóle kręgosłupa i opuchnięte stopy).

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/dolegliwosci-ciazowe-przyczyny-i-lagodzenie-objawow.

Ponieważ nie wspomina Pani, czy wszystkie dolegliwości ciążowe ustały i czy stało się to nagle, to sugeruję, by skonsultowała się Pani z ginekologiem prowadzącym ciążę. On zadecyduje, czy trzeba przesunąć termin wizyty, by wcześniej wykonać USG i wykluczyć nieprawidłowości związane z ciążą.

Być może Pani wątpliwości rozwieją odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow-ciazowych-w-10-tygodniu-ciazy oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ustanie-mdlosci-a-rozwoj-plodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy