Czy moja ciąża może rozwijać się prawidłowo?

Witam. Jestem obecnie w 17 tygodniu ciąży czy prawidłowym jest ustapienie większości objawow np. ból piersi czy mdłości? Ponadto nie czuje w ogóle bólów brzucha które mają zwiastować rozciąganie się macicy. Jedyny objaw, który obecnie mam to puchniecie stóp. Czy takie zatrzymanie objawow może wskazywać na poronienie czy prawidlowo rozwijajaca sie ciążę? Wizyte u lekarza mam w tym tygodniu.
KOBIETA, 36 LAT 1 tygodni temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w 17. tygodniu ciąży ustąpienie większości wczesnych objawów, takich jak ból piersi czy mdłości, jest normalne. Wiele kobiet doświadcza złagodzenia tych objawów w drugim trymestrze ciąży, co jest spowodowane ustabilizowaniem poziomu hormonów. Brak bólów brzucha związanych z rozciąganiem macicy również nie musi być powodem do niepokoju, ponieważ każda ciąża przebiega inaczej i nie wszystkie kobiety odczuwają te dolegliwości w tym samym stopniu.

Jeśli nie doświadcza Pani dolegliwości bólowych brzucha ani krwawienia, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Proszę być jednak pod opieką ginekologa, który podczas badania oceni rozwój ciąży.

Podobne pytania można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nagle-ustanie-objawow-ciazowych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-oznaczac-oslabienie-objawow-ciazowych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.