Dlaczego moje objawy ciążowe zanikają?

Witam, Mam 27 lat i jestem w 9 tygodniu ciąży (8 tydz. 3 dni zgodnie z ostatnią miesiączką). Ostatnim czasem zauważyłam u siebie zanik objawów ciążowych, w szczególności bolesność piersi. Mam delikatnie podwyższone TSH (3.0), biorę Eutyrox 25mg, a także Duphaston z uwagi na wcześniej występujący krwiak, który się wchłonął. Czy zanik objawów ciążowych jest niepokojącym znakiem? Czy taka sytuacja jest normalna i może mieć miejsce ? Dodam, że ostatni raz u lekarza byłam 27 grudnia i wszystko było w porządku. Czy powinnam się martwić?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam,

objawy ciążowe są kwestią bardzo indywidualną i zmienną. Oznacza to, iż jednego dnia mogą być one silniejsze, a innego dnia na tyle łagodne, że wręcz nieodczuwalne. Może tak się zdarzyć, że nie będzie Pani czuła bólu piersi przez kilka dni, a następnie dolegliwości powrócą.

Skoro była Pani kilka dni temu u lekarza prowadzącego ciążę i nie zauważył on niczego niepokojącego, to najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Ważne, aby maluszek prawidłowo się rozwijał. Proszę nie martwić się na zapas.

Inne kobiety miały podobne obawy do Pani. Oto kilka pytań, w których poruszony został temat zaniku objawów ciążowych: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-zanik-mdlosci-i-bolu-piersi-w-9-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych-w-9-tygodniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zanik-objawow-ciazowych-w-9-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.