Dlaczego moje piersi już nie bolą?

Witam. Jestem w 10. tygodniu ciąży. Byłam na usg tydzień temu, z dzieckiem wszystko w porządku, serce bije, rozwija się prawidłowo. Jedynym objawem mojej ciąży był ból piersi zktire były nabrzmiałe a sutki powiększone i twarde Jednak od dwóch dni piersi nie bolą, nie są też już obrzmiale, sutki też straciły swój wcześniejszy wygląd. Czy coś z moją ciążą jest nie tak? Kolejna wizytę u ginekologa mam dopiero za dwa tygodnie, a strasznie się martwię czy z dzieckiem wszystko dobrze. Proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety nie sposób tego jednoznacznie ocenić bez badania USG. Różnego rodzaju dolegliwości ciążowe mogą pojawiać się z różnym natężeniem i znikać – tymczasowo lub na dobre. Nie jest to wyznacznikiem prawidłowego rozwoju ciąży. Ponieważ jednak ma to związek z hormonami odpowiedzialnymi m.in. za utrzymanie ciąży, to przyjmuje się, że nagłe zaniknięcie wszystkich objawów może świadczyć o spadku hormonu, co z kolei skutkuje poronieniem.

Ponieważ jednak jedyną Pani dolegliwością był ból i obrzęk piersi, to trudno oceniać, czy jej ustąpienie jest złym znakiem. Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania uspokoją Panią: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow-ciazowych-w-10-tygodniu-ciazy oraz tutaj: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow.

Sugerowałabym na wszelki wypadek skontaktować się z ginekologiem prowadzącym ciążę – niewykluczone, że zadecyduje o wcześniejszej wizycie.

Być może zainteresuje Panią również ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.