Dlaczego nie mam objawów ciąży?

Witam Jestem w 10 tygodniu ciazy. Na pierwszym USG wszystko okazało się w porządku. Lekarz poinformował mnie o torbieli na jajniku 6,4 cm. Biorę luteinę. Niestety od dwoch, trzech dni nie czuje żadnych objawów ciąży. Ani nudności, bóli piersi itp. pierwsza ciąże straciłam w 24 tyg. Teraz się martwię czy wszystko jest w porządku.? Czy mam się martwić torbielem i brakiem objawów?

Redakcja abcZdrowie

Witam, jeśli chodzi o torbiele, to w przypadku małych zmian nie należy się martwić – zazwyczaj nie kolidują z utrzymaniem ciąży i rozwojem płodu. Często zanikają w pierwszej połowie ciąży. Większe mogą niestety uciskać macicę i stanowią realne zagrożenie dla płodu. Więcej na ten temat w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-torbieli-jajnika-pekniecie-skrecenie-problemy-zwiazane-z-ciaza. W przypadku torbieli zdiagnozowanej u Pani sugeruję porozmawiać z lekarzem prowadzącym ciążę – on wyjaśni wszelkie wątpliwości i będzie w stanie ocenić ewentualne zagrożenie. Co do braku objawów ciąży, to są one kwestią bardzo indywidualną. Jeśli jednak występowały wcześniej, a teraz zaniknęły całkowicie, również warto skontaktować się z ginekologiem. Odsyłam do odpowiedzi naszego eksperta na podobne pytanie, być może okaże się pomocna: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-objawow. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.