Czy mogę już uprawiać seks po usunięciu torbieli?

Jestem po operacji usunięcia torbieli endometrialnej oraz usuniecia zrostu jelita z otrzewną (metodą cięcia). Mijają 2 tygodnie, czuje się bardzo dobrze, bóle są niewielkie. Czy muszę czekać 4-6 tygodni ze wspolzyciem jak jest zalecane ? Czym grozi wcześniejszy seks ?
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Łagodzenie bólu porodowego okłady, poród w wodzie, pozycje porodowe

Ból porodowy jest bardzo trudny do zniesienia. To jeden z najgorszych rodzajów bólu. Sprawdź, jak można złagodzić naturalnie przykre dolegliwości, których doświadcza kobieta rodząca.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, stosunek odbyty po tak krótkim odstępie czasu od operacji usunięcia torbieli i zrostu jelita może spowodować pogorszenie stanu Pani zdrowia, pomimo że obecnie czuje się już Pani dobrze. Narządy wewnętrzne potrzebują dłuższego czasu na poprawne wygojenie się i pozrastanie, dlatego akt płciowy byłby w tym przypadku skrajnie nieodpowiedzialny.

O możliwości podjęcia współżycia po operacji powinien zadecydować lekarz ginekolog, jednak w tym momencie jest z pewnością na to za wcześnie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/usuwanie-torbieli

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-torbieli-jajnika-torbiel-czynnosciowa-czekoladowa-nowotworowa

https://portal.abczdrowie.pl/powiklania-torbieli-jajnika-pekniecie-skrecenie-problemy-zwiazane-z-ciaza

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty