Brak objawów ciążowych w 10 tygodniu ciąży

Jestem w 11 tyg ciąży i odeszły mi wszystkie objawy ciąży, ost usg miałam w 7 tyg i było widać zarodek i serduszko bijące. Natępną wizytę mam za tydzień, czy powinnam szybciej się wybrać do lekarza? czy to może być obumarcie ciąży? brak objawów mam od około 10 tyg ciąży, brak wzrostu brzucha nawet 3 cm spadł w obwodzie i piersi przestały być tkliwe. Z góry dziękuję za odp

Lek. Marta Gryszkiewicz

Spokojnie, pod koniec pierwszego trymestru objawy ciąży często (na szczęście!) ulegają wyciszeniu. Piersi przestają być tkliwie, ustępują poranne mdłości oraz częste oddawanie moczu. Nie ma powodów do niepokoju. Jest to związane z przemianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety w trakcie trwania ciąży. Nie ma powodów do obaw. Proszę cierpliwie poczekać na badanie USG w 12 tyg. ciąży.