Silny ból krocza w 29. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 29. tygodniu ciąży. Od tygodnia odczuwam bardzo silny ból krocza. Nie mogę się przekręcić w nocy, ciężko mi się podnieść np. gdy siedzę, nie mogę kucnąć, albo stanąć na jednej nodze. Byłam u ginekologa, badał mnie, ale powiedział, że wszystko jest w porządku, że te bóle są normalne. Martwię się jednak, że to rozejście spojenia łonowego. Czy powinnam skonsultować się jeszcze raz, czy faktycznie tak silne bóle krocza w ciąży są normalne?

Witaminy w ciąży

Witam! Tego typu bóle rzeczywiście mogą się pojawić, szczególnie jeśli jest to Pani pierwsza ciążą. Zapaleniu krocza towarzyszyłaby gorączka, jego istnienie jest więc mało prawdopodobne. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.