Zapytaj lekarza

7 3 6 , 5 2 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy ten ból brzucha w 8 tygodniu ciąży jest normalny?

Jestem w ósmym tygodniu pobolewa mnie brzuch, nie moge zasnąć w nocy czy to normalne?
KOBIETA, 35 LAT 2 miesiące temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

to zależy – nie sposób tego stwierdzić bez badania. Pojawiające się sporadycznie dolegliwości bólowe, związane z powiększaniem się macicy są częstą dolegliwością, ulegającą nasileniu wraz z biegiem ciąży (zwłaszcza pod koniec II i w III trymestrze).

Niemniej jeżeli ból jest tak intensywny, że uniemożliwia normalne funkcjonowanie, to prawdopodobnie stan taki wymaga niezwłocznej kontroli ginekologicznej. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę, czy nie są to bóle skurczowe (mogą im towarzyszyć plamienia lub krwawienia). Niestety mogą wskazywać na podwyższone ryzyko poronienia.

O tym, kiedy ból brzucha w ciąży jest groźny, a kiedy to fizjologiczny stan przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/kiedy-bol-brzucha-w-ciazy-jest-niebezpieczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy