Co oznacza to krwawienie w 3 tygodniu ciąży?

Jestem w 3 tygodniu ciąży. Dzisiaj rano i do chwili obecnej mam na wkładce trochę krwi .. na dniach miałabym dostać okres czy te krwawienia sa normalne czy to jest poronienie

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

plamienie na początku ciąży zdarza się u wielu kobiet. Na ten moment jest Pani w bardzo wczesnej ciąży i jeszcze ciężko jest stwierdzić, czy to krwawienie ma charakter ciążowy, czy po prostu zbliża się faktycznie miesiączka. Należałoby na pewno skontrolować sprawę u lekarza ginekologa i wykonać przede wszystkim badanie b-HCG. Badanie laboratoryjne poziomu tego hormonu na tak wczesnym etapie ciąży da odpowiedź, czy ciąża się rozwija. Przyrost jego poziomu obrazujący prawidłowy rozwój ciąży określają normy laboratoryjne. Ponadto ważna jest także konsultacja ginekologiczna i wykonanie USG. Jako że mamy do czynienia z 3 tygodniowym zarodkiem to jest spora szansa, że lekarz nie będzie mógł go jeszcze uchwycić w USG przezpochwowym. Niemniej jednak na pewno da rade ocenić stan Pani endometrium i ewentualnie ryzyko wystąpienia poronienia. Jeśli będzie to konieczne to zostanie przepisany Pani progesteron na podtrzymanie ciąży. Ponadto na pewno warto zadbać o swoją kondycję i przyjąć oszczędzający tryb życia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-trymestr-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.