Co oznacza takie krwawienie podczas ciąży?

Witam, mam pytanie czysto informacyjne dla mnie. Zona jest w ciazy w trakcie stosunku wystapil obfite saczenie krwi...oczywiscie zona juz dzisiaj ma spotkanie z ginekologiem...ale sam dla siebie i dla czystej mysli chcialbym spytac czy tak sie zdąża? Wyczytalem ze to dosc normalne. Jednak sie wystraszylem i wolę jednak jakąś sugestie jeszcze od innej strony dla pewnosci.
KOBIETA, 37 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

bardzo dobrze, że szybko Państwo zareagowali i wizyta u lekarza miała odbyć się w krótkim czasie. Co do krwawień szczególnie we wczesnej ciąży, to zdarzają się one u wielu pacjentek. Przeważnie są to plamienia czy krwawienia brązową, brunatną albo ciemnoczerwoną krwią. Wówczas przeważnie nie są one groźne dla ciąży i świadczą o opróżnianiu się dróg rodnych z krwi po ostatniej miesiączce albo krwiaków, które niejednokrotnie tworzą się właśnie we wczesnej ciąży. Jeśli krwawienie, o którym Pan pisze, miało jasne zabarwienie, to raczej bez wizyty u lekarza się nie obędzie. Przeważnie krwawienia czy plamienia w ciąży wzbudzają u kobiet duży lęk i niepewność, dlatego jak najszybciej udają się do lekarza. W zasadzie każde krwawienie z dróg rodnych w tym czasie powinno być sprawdzone przez lekarza. Jasnoczerwone krwawienia mogą czasem zwiastować poważniejsze problemy, w tym nawet poronienie. Pisze Pan, że przed doszło do stosunku seksualnego. Nie można wykluczyć, że doszło do podrażnienia śluzówki pochwy czy szyjki macicy. Niemniej jednak taki objaw wymaga konsultacji lekarskiej. Zachęcamy zatem do wizyty stacjonarnej. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia

https://portal.abczdrowie.pl/seks-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/brazowe-plamienie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.