Co oznaczają takie plamienia w ciąży?

Dzien dobry Jestem w 8 tc i dwa tygodnie temu miałam delikatne plamienie krwią jednorazowo żadnych boli przy tym nie było i po 1,5 tygodnia znowu pojawiło się krwawienie i było troszkę skrzepu żadnych boli brzucha,na następny dzień tylko delikatne plamienie brazowe, mieszkam w Holandii nie mam jeszcze możliwości iść do lekarza bo muszę czekać do 10tc, zaznaczę tylko że biorę luteinę 2razy dziennie od 5 tc. Bardzo się martwię że zaczęło sie poronienie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety ciężko jest coś przewidzieć w Pani przypadku bez wykonania badania. Zakłada się, że każde krwawienie w ciąży powinno być konsultowane z ginekologiem, gdyż przyczyn takiego stanu może być wiele. Jedną z nich jest właśnie poronienie, dlatego ważne jest, aby bardzo szybko zgłosić się do lekarza, który będzie w stanie pomóc.

Proszę więc spróbować umówić się do lekarza szybciej, bo rozumiem, że nie odbyła Pani jeszcze pierwszej wizyty kontrolnej, która mogłaby potwierdzić ciążę oraz jej rozwój.

W międzyczasie można oznaczyć poziom hormonu beta-HCG w odstępie kilku dni, aby zobaczyć, jakie są przyrosty.

Podobne pytania pojawiały się już w naszym serwisie. Otrzymały one odpowiedzi ekspertów, które znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-krwawienie-we-wczesnej-ciazy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-we-wczesnej-ciazy-a-poronienie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-takie-krwawienie-we-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.