Czy taki przyrost b-HCG jest prawidłowy?

Witam. 10 marca mialam miesiączkę,30 marca kolejne krwawienie,które trwało 3 dni,między innymi skrzepy. Postanowiłam wykonać betę,wynik 2.30. Więc czekałam na miesiączkę,która powinna być pod koniec kwietnia, ale nic...13 maja pozytywny test ciążowy, 14 maja bol brzucha i dosyć spore krwawienie,bez skrzepow 16 maja beta 66tys 18 maja 85 tys 20 maja 110 tys Krwawienie do dnia dzisiejszego, na ciemno brązowo,lekarza mam dopiero na 23 maj,czy ten przyrost jest ok,czy raczej poronienie bądź ciąża obumarła

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przyrosty beta-HCG nie są zbyt duże, co może (ale nie musi) świadczyć o pewnych nieprawidłowościach.

Zakłada się, że na wczesnym etapie ciążę hormon beta-HCG powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni. Czasem jednak przyrosty są mniejsze, a mimo to ciąża rozwija się prawidłowo. Niepokojące są jednak ciągłe plamienia u Pani. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa – być może konieczne jest wdrożenie leczenia w celu utrzymania tej ciąży. W przypadku pojawienia się krwawień lub plamień nie warto czekać.

Pytania o plamienie w ciąży to częsty temat w naszym projekcie. Oto kilka przykładowych pytań wraz z odpowiedziami specjalistów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienie-we-wczesnej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-we-wczesnej-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-brazowe-plamienie-we-wczesnej-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.