Co mam zrobić z tymi krwawieniami w ciąży?

Jestem w 7 tygodniu ciąży, zaczęłam krwawic czuje ból w podbrzuszu, za dwa dni mam wizytę u ginekologa czy zbada mnie podczas krwawienia czy musze poczekać aż przestane krwawic

Redakcja abcZdrowie

Witam,

krwawienie czy plamienie w trakcie ciąży nie jest przeciwwskazaniem do badania – wręcz przeciwnie, ginekolog musi Panią zbadać, by ustalić źródło krwawienia oraz jego przyczynę.

Ponieważ na tym etapie jest to niepokojący objaw, który może zwiastować poronienie, sugerowałabym, by nie zwlekała Pani z konsultacjami ginekologicznymi. O ile plamienia na wczesnym etapie ciąży są dość częstym zjawiskiem i rzadko świadczą o nieprawidłowościach w przebiegu ciąży, tak krwawienia zawsze powinny być zgłaszane lekarzowi tak szybko, jak tylko jest to możliwe.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.