Co mogło oznaczać to krwawienie we wczesnej ciąży?

Witam Jestem w 7 tygodniu ciąży. 5 dni temu dostałam delikatnego krwawienia z malymi skrzepami, takie krwawienie utrzymywalo sie przez cały dzien ( jednak nie trwalo caly czas lecz powiedzmy co kilka godzin) nastepnego dnia myslalam ze ustało... ale niestety utrzymuje sie delikatne plamienie, ktore trwa juz 5 dzien. NIE mam mozliwosci sprawdzenia czy wszystko jest w porzadku bo niestety w takim kraju zyje ze nie pomogą. Byłam na pogotowiu, bylam u lekarza, kontaktowalam sie z dzialem polozniczym, ale niestety odeslali mnie do domu i musze czekac do 25 sierpnia na badanie zeby sie wgl czegos dowiedziec. Prywanego ginekologa tutaj nie ma. Strasznie sie martwie bo nie wiem czy cos sie dzieje zlego, czy juz doszlo do poronienia czy moze to objaw ktory sie zdarza i bedzie wszystko dobrze. To moja druga ciąża, pierwsza przebiegla bez zadnych problemów.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

bez badania trudno niestety omawiać rodzaj krwawienia czy ocenić dobrostan płodu. Plamienia są stosunkowo częste, zwłaszcza na początkowym etapie ciąży – zazwyczaj nie świadczą o niczym niepokojącym. Mogą sugerować zagnieżdżanie się zarodka, niedobór progesteronu (w Polsce na tę przypadłość stosuje się luteinę) lub infekcje intymne, krwiaki itd. Tutaj więcej szczegółów: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.

Natomiast jeżeli plamienie przybiera postać krwawienia, a co więcej pojawiają się skrzepy, to może to być niepokojący objaw – zwłaszcza gdy utrzymuje się przez dłuższy czas. Alarmujące są w tej sytuacji bóle menstruacyjne czy krzyżowo-lędźwiowe. Więcej pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Ponieważ, jak sama Pani pisze, nie przebywa Pani w Polsce, trudno doradzić coś więcej poza zachowaniem spokoju i zaczekaniem do planowej wizyty. Warto również poświęcić więcej czasu na odpoczynek. Proszę również pamiętać o odpowiedniej diecie: https://portal.abczdrowie.pl/jak-odzywiac-sie-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.