Czy powinnam się martwić takim stanem w ciąży?
witam jestem w 5tc. jest to moja trzecia ciaza piwersza stracilam w 11tc z drugiej mam wspanialego chlopca. Jak tylko zrobilam test mialam straszne mdłości i podejrzewałam ze moze byc ciaza. Mdlosci dosc duze ( nie moglam nawet spac ) przeszly mi po 4 dniach a od 2 dni mam tak ze co rano plamie( wczoraj brudna krew jak miesiaczkowa a dzis zywa jasnoczerowan. lekarz dal mi progesteron ale boje sie ze to moga byc poczatki poronienia.nie wiem co o tym myslec

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
plamienie jest częste na początku ciąży i nie musi świadczyć o niczym niepokojącym, choć faktycznie może również wskazywać na niedobory progesteronu. Dlatego też w przypadku wystąpienia niepokojących dolegliwości, zwłaszcza w pierwszym trymestrze, ginekolog może zadecydować o suplementacji syntetycznego progesteronu.
O plamieniu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia.
Jednak należy pamiętać, że intensywne krwawienie w ciąży zawsze jest objawem niepokojącym i może wskazywać na poronienie. Wówczas wskazana jest pilna konsultacja ginekologiczna, zwłaszcza gdy ciężarna ma za sobą poronienie.
Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/poronienie.