Zapytaj lekarza

7 3 2 , 8 2 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to plamienie może oznaczać poronienie?

Lat 31. Jestem w 6 tygodniu ciąży aktualnie. Od wczoraj po oddaniu moczu, zauważyłam krew jest to plamienie czerwone jasno różowe. Wcześniej pojawiły się bóle brzucha oraz bóle w krzyżu. Powinnam się martwić? Zaznaczam że mam umówiona wizyte u lekarza i cały czas leżę z nogami w górze. Rok temu poronilam , serce przestało bić.
KOBIETA, 32 LAT 8 miesięcy temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam, z uwagi na epizod poronienia jest Pani w grupie podwyższonego ryzyka i tak powinna Pani traktować obecną ciążę – na wszelki wypadek. Plamienie z żywą krwią, a do tego ból brzucha i kręgosłupa są niepokojącym objawem – powinny zostać bezzwłocznie skonsultowane z ginekologiem prowadzącym ciążę. Słusznie zachowuje Pani ostrożność – jakakolwiek aktywność fizyczna może nasilić dolegliwości, więc warto się oszczędzać. Bóle tego rodzaju mogą zwiastować poronienie – choć niekoniecznie. Trudno stawiać diagnozę bez przeprowadzenia badania, dlatego sugeruję kontakt telefoniczny z lekarzem – na podstawie opisu dolegliwości oraz Pani historii ciąży będzie mógł podjąć decyzję o konieczności wcześniejszej wizyty. Inne możliwe przyczyny plamienia zostały omówione tu: https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-w-ciazy-przyczyny-zagrozenia. Oczywiście proszę zachować spokój – nie każde plamienie jest niebezpieczne dla płodu – niektóre są czysto fizjologiczne i mogą pojawiać się przez cały pierwszy trymestr, a nawet dłużej. Zachęcam do zapoznania się z wypowiedziami naszych ekspertów odnośnie plamień na wczesnym etapie ciąży – może okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-w-pierwszych-tygodniach-ciazy oraz – https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-na-poczatku-ciazy. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy