Plamienia oraz bolesne miesiączki - co się dzieje?

Witam, mam pytanie.
Staram się o dziecko od 6 miesięcy i nadal nic. Ostatnio 7 dni po owulacji tj. w 29 dniu cyklu robiłam progesteron i wyszedł wynik 20,9, czyli w górnej granicy normy. Pomimo to w 31 dniu cyklu dostałam plamień, które utrzymywały się do miesiączki tj. do 35 dnia cyklu.

Plamienia przed miesiączką mam od zawsze. Odkąd staramy się o dziecko miesiączki są bardzo bolesne w pierwszym dniu ich wystąpienia. Dlaczego występują plamienia pomimo wysokiego progesteronu? Czy możliwe, że zachodzę w ciąże nie wiedząc, że w nich jestem, które ulegają poronieniom w dniu miesiączki i stąd są one tak bolesne (nie pomaga K****)?

Witam serdecznie!

Wyniki badania stężenia progesteronu faktycznie mieści się w granicach normy. Niestety nie wspomina Pani, czy były wykonywane jeszcze jakieś badania i czy konsultowała Pani ten wynik ze swoim ginekologiem. Każde krwawienie międzymiesiączkowe wymaga pełnej diagnostyki.
Niepokojący jest także Pani ból. K*** jest silnym lekiem i objawy tego typu dolegliwości powinien znosić. Nie chciałabym, by Pani potraktowała moją wypowiedź jako ostateczną, ale wg mnie, jedynie na podstawie Pani opisu, Pani dolegliwości związane są raczej z endometriozą. Tego typu diagnoza musi być jednak potwierdzona badaniem ginekologicznym

Pozdrawiam.