Czy to krwawienie mógł spowodować gynalgin?

Jestem w 20 tygodniu ciąży stosowałam gynalgin po dwoch dniach od kuracji rano po oddaniu moczu pojawila sie krew jasno czerwona byla to jednorazowa sytuacja tylko rano. Oczywiście zglosilam sie do lekarza gdzie mialam badania ktee mocz usg szyjke macicy wszystko wyszło ok. Czy to krwawienie moglo byc przez gynalgin?? Bardzo sie martwie czy donosze dziecko. 4 dni leżałam w szpitalu na obserwacji

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Gynalgin to lek o szerokim spektrum działania, stosowany m.in. w przypadku zakażeń grzybiczych pochwy. W ciąży stosowany jest tylko, gdy korzyści przewyższają ewentualne ryzyko związane z zastosowaniem leku. Odsyłam do materiału o infekcjach intymnych w ciąży, być może okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Niestety możliwym działaniem niepożądanym, na które uskarża się wiele pacjentek i które wyszczególnia producent w ulotce informacyjnej jest plamienie lub krwawienie z pochwy w trakcie terapii lekiem Gynalgin. Niewykluczone, że w Pani przypadku krwawienie pojawiło się wskutek niewłaściwej aplikacji czopka, który uszkodził delikatną śluzówkę pochwy. Odsyłam do odpowiedzi na podobne pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-podczas-kuracji-lekiem-gynalgin.

Jeżeli po wystąpieniu krwawienia skonsultowała to Pani z ginekologiem i badania pozwoliły wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości w przebiegu ciąży, to sądzę, że może być Pani spokojna, tym bardziej, że krwawienie było incydentalne i więcej się nie powtórzyło. Być może zainteresuje panią również nasz artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-w-ciazy-poczatki-poronienie-zalecenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.