Poród w wodzie

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

oba leki zawierają metronidazol, Gynalgin ma dodatkowo chlorchinaldol. Są to leki stosowane przy infekcjach bakteryjnych oraz o podłożu pierwotniakowym. W ciąży tego typu infekcje stanowią realne zagrożenie dla dobrostanu ciąży oraz płodu, mogą prowadzić do komplikacji, poronień i przedwczesnego porodu oraz zakażenia wewnątrzmacicznego.

Zatem leczenie tymi antybiotykami prawdopodobnie nie stanowi zagrożenia dla płodu w przeciwieństwie do infekcji. Ponieważ jednak nie wspomina Pani o diagnozie ginekologa, to niestety trudno domniemywać, czy tak zaordynowane leczenie przyniesie efekty, a także czy jest wskazane. Oba te leki powinny być stosowane na wyraźne zalecenie lekarza oraz wtedy, gdy nie ma innej alternatywy. Proszę zapoznać się z odpowiedziami naszych ekspertów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-przyjmowac-lek-gynalgin-w-ciazy oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-clotrimazolum-i-gynalgin-w-ciazy.

Jeżeli ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, to sugeruję skonsultowanie się z lekarzem prowadzącym ciążę. Powinien wytłumaczyć, z jaką infekcją ma Pani do czynienia oraz dlaczego Gynalgin oraz Metronidazol są konieczne.

Zachęcam do lektury artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty