Co oznacza to krwawienie podczas stosowania antykoncepcji?

21wrzesnia z pierwszym dniem miesiączki zaczelam przyjmować tabletki antykoncepcyjne levomine mini, od tamtego czasu czyli dwa tyg mam dość obfite krwawienie ktore nie zapowiada się aby się zakończyło. Za 8 dni mam przerwę między tabletkami czy jeśli przy rozpoczęciu drugiego opakowania tabletek krwawienie nadal będzie występowało powinam skonsultować się z ginekologiem? Niestety jest to dla mnie dość uwłaczające tym bardziej ze to nie lekkie plamienie przed jakim mnie ostrzegano tylko dość intensywne krwawienie. Są na to jakieś sposoby?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, plamienie czy krwawienie w pierwszych miesiącach stosowania antykoncepcji jest całkiem normalnym zjawiskiem. Pojawia się ono w środku cyklu i jest spowodowane przystosowywaniem się organizmu do przyjmowania hormonów. Nie jest ono niczym niepokojącym, szczególnie na początku, gdyby jednak utrzymywało się dłużej niż przez 3 miesiące lub było intensywne, należy wtedy skonsultować się z lekarzem, który zalecił ich zażywanie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-miesiaczka

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-z-pochwy-przyczyny-diagnostyka

https://portal.abczdrowie.pl/krwawienie-podczas-stosunku-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.