Dlaczego krwawienie z odstawienia nie występuje po zmianie tabletek?

Dzień dobry. Od 3 miesięcy mam zmienione tabletki antykoncepcyjne z novynette 21 na drovelis 24 4 i nie występuje krwawienie ,dodam że pierwsza tabletkę z nowych wzięłam w pierwszy dzień po zakończeniu 7 dniowej przerwy tak jak brałam te poprzednie.Czy coś jest nie tak ?
KOBIETA, 44 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania. Zmiana antykoncepcji nie powinna wiązać się z pojawieniem działań niepożądanych, chociaż istnieje możliwość wystąpienia różnych dolegliwości, w tym m.in. zmiana nastroju, wrażliwość piersi, czy też opóźnienie krwawienia. Zdarza się, że musi minąć kilka cykli, aby krwawienie z ostawienia się unormowało.

Jeżeli jednak krwawienie z odstawienia nie pojawiło się po 3 miesiącach stosowania leku w pierwszej kolejności warto byłoby wykonać test ciążowy. Jeżeli ciąża zostanie wykluczona należałoby udać się na wizytę do ginekologa w celu omówienia występującego problemu i ustalenia możliwej przyczyny. Być może lekarz zleci wykonanie badań hormonalnych, żeby zdecydować o dalszym postępowaniu.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułem opublikowanym na portalu abcZdrowie.pl. Zawiera on więcej szczegółowych informacji na temat stosowanych przez Panią tabletek:

https://portal.abczdrowie.pl/drovelis

Warto także przeczytać jak na podobne pytania odpowiadali eksperci abcZdrowie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-krwawienia-z-odstawienia-tabletek

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/skutecznosc-antykoncepcji-po-zmianie-tabletek-antykoncepcyjnych

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.