Dlaczego plamienie dalej się u mnie utrzymuje?

Witam, nie dawno zaczęłam współżyć z chłopakiem, oczywiście wcześniej postanowiłam zabezpieczyć się również z mojej strony. Niestety do stosunku doszło szybciej i nie zaczęłam jeszcze brać tabletek. Zaznaczę że to był mój pierwszy raz i się zabezpieczaliśmy. Krwi podczas stosunku było bardzo bardzo dużo. Krwawiłam przez kolejne 4 dni lecz mało obficie. 2 tyg później dostałam okres (planowo) wiec wzięłam pierwsza tabletkę Vines. Okres wydłużył mi się z 7 dni do 9. Był on normalny jak wcześniej ale ze skrzepami. Pod koniec okres był brązowy nadal ze skrzepami. Mija już równo tydzień od końca okresu a ja nadal plamie na brązowo…. Strasznie się martwię co się dzieje a ginekologa mam dopiero za miesiąc. Być może jest to związane z tabletkami, które biorę po raz pierwszy no nie mam pojęcia.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej plamienia, których Pani doświadcza oraz wydłużony czas miesiączki związany jest z rozpoczęciem przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych.

Wśród najczęściej występujących działań niepożądanych są krwawienia oraz plamienia w środku cyklu, które mogą się nasilać zwłaszcza w pierwszych miesiącach stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Naszym zdaniem nie ma Pani powodów do obaw, choć oczywiście warto skonsultować te dolegliwości z ginekologiem, do którego się Pani wybiera.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami naszych ekspertów znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zazywanie-tabletek-lesiplus-od-dwoch-tygodni-i-brazowe-plamienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-i-wzdety-brzuch-po-rozpoczeciu-stosowania-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-po-rozpoczeciu-stosowania-belara.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.