Dlaczego mam te plamienia podczas stosowania antykoncepcji?

Dzień dobry Na początku spóźniał się mi okres wiec poszłam do ginekologa aby przepisał mi tabletki na wywołanie okresu, zazylam dwie tabletki i dostałam okres, jednak nie byłam pewna czy to okres i wzięłam tabletkę anty drugiego dnia cyklu, w ten sam dzień doszło do zbliżenia pomiędzy mną a chłopakiem, lecz to nie był seks tylko petting, po okresie zaczęło się na początku brązowe plamienie, i z dnia na dzień kolor tego plamienia zmienił się na różowy, lecz teraz jak prowadzę obserwacje tego to zauważyłam ze pojawiły się skrzepy krwi i to plamienie jest coraz intensywniejsze i mocniejsze niż wcześniej, i pytanie moje jest takie, czy to plamienie jest spowodowane tabletkami anty czy ciąża? Czy mam się bać czegoś ? Czy to normalne ze podczas krawienia Np jakby to było srodcykliczne pojawiały się skrzepy ? Plamienie to np od rana ma kolor brązowy później po południu jest koloru czerwonego z skrzepami a pod wieczór znów brązowe czy to jest normalne ? Chce zaznaczyć ze są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne stosuje je dopiero od prawie 2 tygodni a od tygosnia od stosowania pojawiły mi się te plamienia czy to jest normalne ? Proszę o szybka odpowiedz i dziękuje

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

najprawdopodobniej plamienia, których Pani doświadcza mają związek z rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej.

Plamienia oraz krwawienia w środku cyklu to najczęściej występujący skutek uboczny tej formy antykoncepcji. Objawy te bywają nasilone zwłaszcza przez kilka pierwszych tygodni lub miesięcy po rozpoczęciu stosowania tabletek antykoncepcyjnych.

Aby wykluczyć możliwość ciąży wystarczy wykonać test ciążowy. Ponadto rozpoczęcie tabletek antykoncepcyjnych w drugim dniu cyklu wymaga stosowania dodatkowego zabezpieczenia przez pierwszy tydzień.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-krwawienie-sie-jeszcze-pojawi,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-ze-skrzepami-przy-zastosowaniu-sidretella-20,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-przy-tabletkach-ovulastan.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.