Krwawienie po rozpoczęciu antykoncepcji hormonalnej

Witam. Mam problem, ponieważ 10 dni temu zaczęłam brać swoje pierwsze tabletki antykoncepcyjne microgynon 21. Pierwszą tabletkę wzięłam pierwszego dni cyklu. Okres miałam dziwny, inny niż zwykle, był lekko obfity a w 8 dniu miałam w postaci brązowej śluz. Mam go do tej pory, leci mi czasem krew, mam wrażenie, że to wszystko zatrzymało mi się w pochwie i po mału wypływa. Zaczynam się bać, bo nie wiem czy mi to minie. Jak długo to może jeszcze trwać?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przez okres przyjmowania trzech pierwszych opakowań antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do występowania dodatkowych plamień czy krwawień. W razie nasilenia objawów proszę udać się do ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.