Rozpoczęcie antykoncepcji hormonalnej po porodzie

Witam, mam 23 lata, 9 tygodni temu urodziłam synka, miałam już pierwsza miesiączkę. Po połogu wybrałam się do lekarza po tabletki antykoncepcyjne, które jak wiadomo bierze się w pierwszym dniu cyklu, czyli w dniu pojawiania się miesiączki i tu mam problem, ponieważ w niedziele wystąpiło plamienie, ale nie brązowe tylko to wyglądało, jak miesiączka, więc wzięłam pierwszą tabletkę. Dziś drugą, ale wszystko jakby się zatrzymało i nie wystąpiła miesiączka. Co teraz brać dalej tabletki? Czy krwawienie wystąpi w czasie przerwy między blistrami? W ciąży nie jestem, wszystkie stosunki były z zabezpieczeniem.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki antykoncepcyjne blokują wystąpienie krwawienia (wykorzystuje się ten mechanizm np. przesuwając termin wystąpienia okresu przyjmując 2 opakowania pod rząd). Dlatego niczym dziwnym jest, że miesiączka się zatrzymała. Powinna Pani spokojnie przyjmować tabletki i czekać na wystąpienie krwawienia w czasie przerwy.