Ból podbrzusza i piersi oraz brązowa wydzielina podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej

Witam. Od ponad 2 tygodni używam tabletek Rigevidon. Czy to normalne że odczuwam bóle podbrzusza, bolą mnie także piersi, a czasami występuje delikatne krwawienie lub brązowy śluz? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ są to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne więc jestem zestresowana, a test ciążowy mogę wykonać dopiero za 10 dni. Wiem, że prawdopodobieństwo zajścia w ciążę podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest niewielkie, jednak nie jestem pewna czy te objawy są normalne.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas rozpoczęcia stosowania antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do występowania działań niepożądanych takich jak ból podbrzusza, plamienia czy ból piersi. Jeśli sytuacja nie unormuje się w trakcie stosowania trzech pierwszych opakowań leku to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.