Plamienia i ból jajników podczas stosowani tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Chciałabym sie upewnić czy na pewno ze mną wszystko ok. Otóż jestem w trakcie 3 opakowania, podczas 1 i 2 opak miałam plamienia bez żadnych bóli. W trakcie tego 3 opakowania jestem 13 tabletki a od 5 dni plamię dość intensywnie w dodatku bolą mnie po obu stronach jajniki. Przyjmuję Madinette, moje cykle były 28 dniowe przed stos antykon. Czy powinnam je zmienić czy tak jak ponoć w ulotce, że do 3-4 opak mogą właśnie występować plamienia i bóle? dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas stosowania pierwszych opakowań antykoncepcji hormonalnej może dochodzić do występowania działań niepożądanych w postaci krwawienia czy dolegliwości bólowych. W przypadku nasilenia objawów proszę udać się do specjalisty ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.