Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 4 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie podczas stosowania Madinette

Witam otoz mam problem. od 23.08 zaczęłam przyjmować tabl. anty. Madinette, biore zgodnie z ulotka. przy tym 3 opak. plamienia dostałam w czasie ich brania dokładnie w 11 tab (dokladnie 28.10) i bardzo bolały mnie jajniki a krwawienie było bardzo obfite. Oraz dostałam drugiego plamienia przy 3 opak (1listopada) a dzisiaj jest ostatnia i dalej krwawie ale to takie dziwne brązowe czasami jakby ze skrzepami. to tak ma byc? wynik cyto otrzymałam 23.10 i wyniki prawidłowe, moze trzeba zmienic tablet?
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Witam! Plamienia śródcykliczne są jednym z najczęściej obserwowanych działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza podczas 3 pierwszych miesięcy stosowania. Oczywiście nie powoduje to zmniejszenia skuteczności ochrony antykoncepcyjnej. Takie plamienia zwykle ustępują po około 3 cyklach. Jeżeli tak się nie dzieje, wskazana jest wizyta u ginekologa, który najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, lepiej tolerowany.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy