Krwawienie podczas stosowania Madinette

Witam otoz mam problem. od 23.08 zaczęłam przyjmować tabl. anty. Madinette, biore zgodnie z ulotka. przy tym 3 opak. plamienia dostałam w czasie ich brania dokładnie w 11 tab (dokladnie 28.10) i bardzo bolały mnie jajniki a krwawienie było bardzo obfite. Oraz dostałam drugiego plamienia przy 3 opak (1listopada) a dzisiaj jest ostatnia i dalej krwawie ale to takie dziwne brązowe czasami jakby ze skrzepami. to tak ma byc? wynik cyto otrzymałam 23.10 i wyniki prawidłowe, moze trzeba zmienic tablet?

Witam! Plamienia śródcykliczne są jednym z najczęściej obserwowanych działań niepożądanych tabletek antykoncepcyjnych, zwłaszcza podczas 3 pierwszych miesięcy stosowania. Oczywiście nie powoduje to zmniejszenia skuteczności ochrony antykoncepcyjnej. Takie plamienia zwykle ustępują po około 3 cyklach. Jeżeli tak się nie dzieje, wskazana jest wizyta u ginekologa, który najprawdopodobniej zmieni preparat na inny, lepiej tolerowany.