Obfite krwawienie w trakcie stosowania antykoncepcji

Zaczęłam brać pierwsze opakowanie tabletek antykoncepcyjnych. W pierwszym dniu zażyłam tabletkę, ale miesiączka trwała zaledwie dwa dni. Aktualnie powinnam dostać za 6dni miesiączkę, ale wczoraj zaczęłam krwawić dość obficie. Co to oznacza?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Podczas przyjmowania pierwszych trzech opakowań antykoncepcji hormonalnej może dojść do wystąpienia działań niepożądanych w postaci m.in dodatkowego krwawienia. Jeśli dolegliwości ulegną nasileniu lub będą występowały cyklicznie to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa, który dokona modyfikacji preparatu.